Ranking

De fyra ekipage i respektive kategori som har högst poäng på rankinglistan efter fem ridna kval får biljett till finalen i Friends Arena i samband med Sweden International Horse Show.

Rankingen hittar du nedan, samt hos Equipe här.

Unga Hästar

# Ryttare Häst Förening Totalt
1 Emilie Nyreröd Floppy Disc Hogsta Dressyrryttare 68.0
1 Anette Christensson Edwin Lidköpings Ridklubb 0.0
1 Alva Lander Davidoff Hogsta Dressyrryttare 0.0
1 Mads Hendeliowitz Autograf Q (SWB) Sällskapet Segersta Sportryttare 0.0
2 Tinne Vilhelmson Silfvén Van Vivaldi 1286 Djursholms Ridklubb 40.0
3 Sofie Lexner Danny Black Helsingborgs Fältrittklubb 34.0
3 Anette Christensson Edwin Lidköpings Ridklubb 34.0
5 Maria von Essen Leopold Flyinge Hästsportklubb 32.0
6 Ebba von Essen Dora (SWB) Flyinge Hästsportklubb 28.0
7 Anna Svefors Flawless Grevagårdens Ryttarförening 26.0
8 Karin Öljemark Samson Sällskapet Segersta Sportryttare 22.0
8 Anna Österberg Rolecz (SWB) Hogsta Dressyrryttare 22.0
10 Jeanna Högberg JH's Daenerys Sällskapet Segersta Sportryttare 18.0
11 Stefan Jansson Locatelli (SWB) Kungsbacka Ridklubb 16.0
12 Stefan Jansson Zidney (SWB) Kungsbacka Ridklubb 14.0
13 Jeanna Högberg Go On Sällskapet Segersta Sportryttare 12.0
13 Carl Hedin Cabaletta SB (SWB) Särö Ryttarförening 12.0
15 Åsa Nyström Kopparkulla Malovana (23)(SWB) Grevagårdens Ryttarförening 8.0

Unga Ryttare

# Ryttare Häst Förening Totalt
1 Emma Jönsson Gerion Särö Ryttarförening 74.0
2 Mathilda Andersson Antelli Chicago 129 Lejondals Ryttarförening 56.0
2 Lina Dolk Languedoc Ågesta Ridklubb 56.0
4 Emma Jönsson Donizetti 39 Särö Ryttarförening 40.0
5 Emelie Aldenfalk Winton Kumla Ridklubb 32.0
6 Charlotta Lundblad Wellington Sällskapet Segersta Sportryttare 24.0
7 Isabella Tovek Happiness 26 Himledalens Ridklubb 22.0
8 Cecilia Bergåkra Duschesse Naturlära Hästsällskap 18.0
8 Lo Dahlquist Mörkenstam Welton Five Hogsta Dressyrryttare 18.0
10 Elin Andersson Ciwi Rappestads Ridklubb 14.0
11 Lina Dolk Entutu Ågesta Ridklubb 12.0
11 Linnea Lydèn Don Ludovici Österlens Ryttarförening 12.0
13 Lovisa Pettersson Sir Adam Umeå Dressyrryttarsällskap 8.0